Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: м.Львів, вул.Щирецька, 36, ТРК Південний, ТЦ Будмаркет маг №47
м.Львів, вул.Щирецька, 36, ТРК Південний, ТЦ Будмаркет маг №47
Інтернет магазин
Пн-Пт: з 10 до 18
Магазин
Вт-Нд: з 10 до 18
Оформляйте онлайн 24/7
+38 (097) 16 17 111 +38 (063) 16 17 111 Замовити дзвінок

Як встановити рушникосушку

Як встановити рушникосушку

Зміст:

Для того щоб встановити у ванній кімнаті рушникосушку, зовсім необов'язково запрошувати фахівця. Можна зробити це своїми руками. Давайте дізнаємося, як правильно монтувати водяну та електричну сушарку.

Монтаж рушникосушки: інструкція

Установка сушарки не представляє особливих складнощів. Головне, підібрати найбільш підходящу схему з урахуванням розташування труб і підготувати всі необхідні для роботи інструменти.

Підбір рушникосушки для ванної

Перш за все, ви повинні визначитися, який тип сушарки вам більше підходить – водяний або електричний. Водяні моделі вимагають врізки в систему опалення або гарячого водопостачання. Працюють вони тільки в опалювальний сезон.

Електричні прилади оснащуються ТЕНом, тому не залежать від опалення та ГВП. Їх можна використовуватися цілий рік. Крім того, вони набагато простіше у монтажі. Вибирайте той варіант, який вважаєте більш практичним. Та й не забудьте про загальний дизайн ванної кімнати і колір приладу, можливо вам знадобиться щось особливе, наприклад - чорна рушникосушка.

Підготовка до монтажних робіт

Для монтажних робіт вам знадобляться наступні інструменти:

  • викрутка;
  • розвідний ключ;
  • прямі та кутові фітинги;
  • рулетка;
  • олівець;
  • рівень;
  • пластикові труби;
  • паяльник для труб;
  • ніж для різання труб;
  • кран Маєвського;
  • кульові крани;
  • муфта і два трійника;
  • ущільнювач або ФУМ-стрічка.

Підготувавши все необхідне, можна починати установку рушникосушки в будинку або квартирі.

Схеми врізки в систему опалення

Залежно від конструкції приладу, існує кілька схем монтажу:

  • Бічний – патрубки розташовуються збоку, з одного боку приладу, перпендикулярно йому. Це найпоширеніший вид підключення, який підходить для більшості моделей сушарок. Природна циркуляція води зверху вниз забезпечує хорошу роботу приладу.
  • Нижній – вхідний та вихідний відводи знаходяться в нижній частині приладу, в одній площині з ним. Його перевага полягає в можливості прокласти труби близько до підлоги та обійтися без штроблення стіни.
  • Діагональний – місця для приєднання пристрою до труб розташовуються в діагонально протилежних точках. Таким способом часто підключають модель «драбинка». Цей тип підключення хороший тим, що дає мінімальну тепловтрату під час циркуляції води.

Вибір оптимальної схеми залежить від моделі сушарки і розташування труб у ванній. Більшість людей віддають перевагу бічному підключенню.

Демонтаж старого пристрою

Перш ніж приступити до установки нового приладу, необхідно демонтувати старий. Перед роботою злийте воду з системи. Огляньте місця з'єднання сушарки з трубою. Якщо є різьбові з'єднання, відкрутіть їх розвідним ключем і зніміть прилад.

Якщо різьблення заіржавіло і не розкручується, скористайтеся популярним засобом WD-40. Налийте трохи рідини на місця з'єднань, почекайте деякий час та розкрутіть різьблення.

Якщо ж рушникосушка не прикріплена перехідниками, а приварена до труб, її зрізають болгаркою. Цим же способом можна скористатися, якщо відкрутити різьбові з'єднання неможливо.

Болгаркою акуратно відріжте змійовик спочатку зверху, потім знизу. Слідкуйте, щоб зрізи були рівними. Від'єднайте конструкцію від кріплень. Потім зачистіть край труби і за допомогою лерки наріжте різьблення. Якщо будете підключати сушарку до пластикових труб, різьблення не потрібне.

Правильна установка байпаса

Нерідко сушарки оснащують байпасом. Це перемичка між вхідною та вихідною трубою. Він призначений для створення каналу надходження води в обхід системи. При необхідності з його допомогою можна знизити тиск в агрегаті. Якщо прилад зламається, його можна буде ремонтувати, не відключаючи опалювальний стояк. Байпас необов'язковий, але дуже зручний.

Етапи установки байпаса:

  1. До підвідного та зворотного відведення прикрутіть трійники.
  2. На відвідному виході встановіть трійник кульового крана. До нього буде підключатися відрізок труби, який створить перемичку.
  3. Другий кінець перемички приєднайте до виводу трійника.
  4. На обох трійниках встановіть кульові крани та з'єднайте їх з вхідним і вихідним патрубком сушарки.

Не забувайте герметизувати різьбові з'єднання ущільнювачем або ФУМ-стрічкою. В кінці обробіть усі місця з'єднань силіконовим герметиком.

Кріплення для змійовика

Існує два види настінних кріплень для рушникосушок: кронштейни та опори. Кронштейни бувають роз'ємними, нероз'ємними та телескопічними. Опори – це старий тип кріплення, який практично не використовується в сучасних рушникосушках.

У комплекті з приладом обов'язково поставляються кріпильні елементи, а в інструкції вказується, як правильно їх монтувати до стіни. Обов'язково ознайомтеся з інструкцією, перш ніж вішати сушарку.

Як встановити водяну рушникосушку

Підготуйте місце, де буде розташовуватися пристрій. Перед початком роботи перекрийте подачу води та відкрийте крани, щоб знизити тиск.

  1. За допомогою рівня розмітьте місця кріплень.
  2. Прикріпіть до стіни тримачі відповідно до інструкції виробника.
  3. На труби, до яких буде монтуватися пристрій, встановіть крани відповідного діаметру. Вони потрібні для регулювання потоку води та можливості її перекрити.
  4. За допомогою фітингів підключіть вхідний та вихідний патрубок сушарки до труб. Для вертикального підключення використовуйте прямі фітинги, для горизонтального – кутові.
  5. Увімкніть воду і перевірте працездатність приладу.

Не забувайте використовувати ущільнювач для різьбових з'єднань, щоб запобігти протікання.

Як встановити електричну рушникосушку

Прилад краще встановлювати якомога ближче до розетки, щоб провід вільно діставав до неї. Розетка обов'язково має бути вологозахищеною.

Якщо не хочете монтувати у ванній кімнаті розетку, можна просвердлити в стіні отвір і протягнути провід через нього, а прилад підключити в іншій кімнаті. Такий варіант більш безпечний, оскільки волога не буде потрапляти в розетку.

Розмітьте місця для кріплень на стіні. Використовуйте рівень щоб повісити прилад рівно. Вмонтуйте в стіну кронштейни, які йдуть в комплекті. Повісьте електричну рушникосушку та включіть її в розетку. Прилад готовий до використання.

Коментарі
Рекомендовані товари
Схожі статті
16.12.2021
Як прибрати цвіль у ванній
Як прибрати цвіль у ванній
Зміст: Чим небезпечний грибок на стінах Причини появи цвілі Як позбутися від цвілі у ванній Народні засоби Професійн..
16.12.2021
Чим відмити душову кабіну
Чим відмити душову кабіну
Зміст: Чим відмити піддон у душовій кабіні Як очистити душову кабіну Чим очистити скло в душовій кабіні Чим відмити ст..
24.01.2022
Який змішувач краще
Який змішувач краще
Зміст: Типи змішувачів – конструктивні особливості Який матеріал краще для змішувача Кріплення для змішувача &ndas..
24.01.2022
Який шланг для змішувача краще
Який шланг для змішувача краще
Зміст: Шланги для змішувача: види Гнучка підводка для змішувачів Жорстка підводка для змішувача Основні критерії вибор..
20.07.2023
Рушникосушки в інтер'єрі
Рушникосушки в інтер'єрі
Короткий зміст: Рушникосушка у ванну Види рушникосушок Типи підключення рушникосушок Сушки для рушників є функціональни..