Кошик

Як поміняти змішувач у ванні

 • 26 жовтня 2021 13:18:01
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 272
 • 0

Зміст:

В процесі експлуатації крани та змішувачі періодично ламаються, тому потрібна їх заміна. Щоб зробити її, зовсім необов'язково викликати майстра і платити гроші. Зробити це можна самостійно купивши кран в ванну ціна якого не менша за середню ринкову.

Як працює змішувач?

Перш за все, потрібно вивчити принцип роботи цього сантехнічного приладу. Усередині корпусу знаходиться спеціальний картридж. Його основний елемент – куля з важелем, який з'єднується з керуючим джойстиком змішувача одноважільного типу.

Куля має три отвори. Через одне надходить холодна вода, через друге – гаряча, а через третє – змішаний водяний потік. При повороті регулюючої ручки крана отвори по черзі відкриваються, і вода починає текти.

У деяких моделях, замість кулі, встановлені дві притерті керамічні пластини з отворами (керамічна кран-букса). Працюють вони аналогічно кульовому механізму. У двовентильних моделях гаряча і холодна вода регулюється незалежно один від одного.

В яких випадках потрібно міняти змішувач? Заміну роблять в разі поломки, яку неможливо усунути, а також перед монтажем нового пристрою. Тому краще зазделегідь купити кран в ванну, щоб потім не думати про це.

Підготовка до заміни крана

Перед тим як приступити до ремонту, перекрийте подачу води на водопровідному стояку. На ньому розташований спеціальний запірний вентиль, який потрібно закрити.

Пол у ванній кімнаті застеліть ганчірками, оскільки з труби будуть витікати залишки брудної води. Якщо міняєте кран у ванні, постеліть ганчірку на дно. Це потрібно, щоб металеві деталі не пошкодили поверхню ванни.

Підготуйте таз, в який покладіть демонтований кран, щоб вода з нього не виливалася на підлогу.

Для роботи вам знадобляться наступні інструменти:

 • розвідний ключ;
 • плоскогубці;
 • плоскі та хрестові викрутки.

З витратних матеріалів буде потрібно:

 • сантехнічний льон для підмотки різьбових з'єднань, фум-стрічка або спеціальна ущільнювальна нитка;
 • прокладки з гуми або силікону;
 • ексцентрики (вони зазвичай входять у комплектацію крана).


  Покрокова інструкція по заміні змішувача

  Після підготовки всіх необхідних інструментів і матеріалів можна приступати до роботи.

  Крок 1

  Спочатку демонтуйте старий змішувач. Для цього розвідним ключем відкрутіть накидні гайки, на яких він кріпиться. Знявши гусак, відкрутіть декоративні накладки, що маскують кінці труб.

  Кран старого зразка, що простояв не одне десятиліття, часто буває складно відкручувати. У цьому випадку на допомогу прийде спеціальний засіб WD-40. Змочіть їм іржаве різьблення, і через деякий час воно легко розкрутиться. Придбати такий засіб можна з будь-якому господарському магазині.

  Крок 2

  Зчистить іржу і вапняні відкладення зі з'єднань. Потім розвідним ключем або плоскогубцями викрутіть ексцентрики – перехідні елементи, якими пристрій кріпиться до водяних виводів. Перевірте їх цілісність і, якщо вони прийшли в непридатність, викиньте та візьміть нові (зазвичай вони поставляються в комплекті з краном).

  На різьбу перехідників намотайте ущільнювач для різьбових з'єднань. Можна використовувати традиційний лляної ущільнювач, сучасну фум-стрічку або ущільнювальну нитку. Ущільнювач використовується для запобігання протікання.

  Намотувати його потрібно в зворотну сторону від ходу різьблення. Льон після намотування змочіть спеціальною пастою, а, якщо її немає, то водою. Викруткою прочистіть кінці труб від іржі та вкрутіть нові ексцентрики.

  Стандартна міжосьова відстань між водяними виводами становить 150 мм. Якщо у вас вона не відповідає цьому стандарту, то за рахунок ексцентриків ви можете відрегулювати її.

  Крок 3

  Встановіть на місце декоративні накладки. Всередину кожної гайки змішувача вкладіть прокладку з гуми або силікону (зазвичай вони теж включені в комплектацію).

  Накрутіть гайки на перехідники. Спочатку прикрутіть їх руками, а потім щільно затягніть ключем. Не докладайте надмірну силу, щоб не зіпсувати різьблення.

  Крок 4

  Основна частина роботи зроблена. Тепер залишилося під'єднати до змішувача знімний вилив або душовий шланг. Вкрутіть у вилив аератор – розсіючу насадку, яка йде в комплекті.

  Після того як пристрій встановлено, необхідно протестувати якість роботи. Увімкніть воду в системі та відкрийте кран на повну потужність. Уважно огляньте усі з'єднання. Якщо десь підтікає вода, затягніть гайки тугіше.

  Як бачите, заміна змішувача не являє собою нічого складного. Діючи по вищеописаної інструкції, ви зможете поміняти як настінний, так і вбудований в борт раковини кран.

  Щоб наочно ознайомитися з процедурою, подивіться це відео:


   
  Залишити відгук  ↓
   
  Ще ніхто не залишив відгуків.
   
   
  Залишити відгук  ↓
   
  Ще ніхто не залишив відгуків.