Кошик

Який змішувач краще одноважыльний або вентильний

 • 14 вересня 2021 14:29:50
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 181
 • 0

Зміст:

Великий асортимент змішувачів в магазинах ставить в глухий кут недосвідченого покупця. Яку модель вибрати для умивальника, раковини, ванни? Давайте розберемося в цьому питанні.

Які бувають змішувачі?

Залежно від принципу роботи крани діляться на кілька типів:

 • Одноважільний – регулювання напору і температури води здійснюється за допомогою поворотного важеля.
 • Вентильний (одновентильний, двовентильний) – для подачі холодної та гарячої води встановлені окремі вентилі.
 • Термостатичний – пристрій оснащений водонагрівачем і самостійно змішує холодну та гарячу воду до потрібної температури по заданим настройкам.
 • Сенсорний – для управління краном не потрібні ніякі ручки, він включається сам при піднесенні руки.

Найбільш затребувані моделі – одноважільні та вентильні. Розглянемо кожну з них і з'ясуємо, яка краще.


Одноважільний змішувач

Кран цього типу оснащений рукояткою, яка використовується одночасно для регулювання напору та температури води. Сила потоку налаштовується рухом ручки вгору-вниз, а температура – поворотом вліво-вправо.

Механізм одноважільних пристроїв буває кульовим і картриджним. У кульовому встановлений сталева куля з трьома отворами – для холодної, гарячої та змішаної води. При повороті ручки куля зміщується і відкривається потрібний отвір. Головний недолік цього пристрою – часті протікання.

Картриджний механізм передбачає наявність картриджа, що складається з двох металокерамічних пластин, щільно прилеглих одна до одної. У них є отвори для подачі води. У картриджного механізму є явна перевага перед кульовим. За рахунок відсутності прокладок кран більш надійний та захищений від протікання.

Душовий змішувач часто продається в комплектації з лійкою. Для перемикання води на душ використовується спеціальний перемикач.


Вентильний змішувач

Це класична модель, оснащена двома вентилями на основі кран-букси. Є моделі напівповоротні та з повним оборотом. Кран-букси бувають двох видів: з еластичною гумовою прокладкою і з керамічними пластинами.

Перший варіант – це всім знайомий кран старого зразка. Його істотний мінус в тому, що прокладка швидко зношується і починаються протікання. Другий варіант – вдосконалений механізм, ідентичний конструкції керамічного картриджа. Його плюси – надійність і тривалий термін експлуатації.

Який змішувач краще?

Не можна однозначно сказати, що одноважільний кран краще вентильного, або навпаки. Сучасні моделі, оснащені картриджним механізмом, надійні в обох випадках, і особливих відмінностей в основних параметрах немає.

 • При виборі пристрою, перш за все, звертайте увагу на виробника. Відомі, перевірені бренди відповідають за якість і дають гарантію на свою продукцію.
 • Кращий матеріал корпусу – латунь. Покриття з хрому створює додатковий захист і збільшує термін служби.
 • Литі конструкції більш надійні, ніж збірні.
 • Наявність аератора зменшує витрату води.

Вибираючи кран, орієнтуйтеся на місце його установки (стіна або бортик сантехнічного приладу) і стиль кухні чи ванної кімнати. Для сучасного мінімалістичного інтер'єру підходять компактні одноважільні моделі з коротким виливом. В інтер'єр, оформлений в класичному або старовинному стилі, прекрасно впишуться двовентильні крани під бронзу або золото.

Не треба економити на сантехніці. Краще встановити дорогий, якісний виріб і закрити це питання на найближчі десять років, ніж заощадити, а потім щороку усувати поломки.

Щоб зрозуміти, як вибрати і купити змішувач, подивіться відео:

 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.
 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.