Який змішувач краще
- 24 січня 2022 15:25:52
- Відгуків: 0
- Переглядів: 52
Зміст:
- Типи змішувачів – конструктивні особливості
- Який матеріал краще для змішувача
- Кріплення для змішувача – типи і особливості
- Підсумок – поради від фахівця
Сантехнічні компанії випускають таку різноманітність змішувачів, що вибрати відповідний часом буває непросто. Тому перед покупкою варто ознайомитися з основними параметрами, на які потрібно орієнтуватися.
Типи змішувачів – конструктивні особливості
Залежно від особливостей конструкції та способу управління усі крани діляться на кілька різновидів.
- Одноважільні. Найбільш поширена модель, оснащена поворотною ручкою. З її допомогою здійснюється регулювання напору і температури води.
- Двохвентильні. Класична модель, яка має окремі вентилі для холодної та гарячої води.
- Двохважільні. Аналог попередньої моделі, тільки замість вентилів в ній встановлені два важеля.
- Сенсорні. Найсучасніший різновид, що відрізняється безконтактним управлінням. Кран не має важелів або вентилів. Всередині знаходиться сенсорний датчик, що реагує на піднесення руки.
- Термостатичні. Завдяки вбудованому термостату вода постійно залишається теплою. Потрібно тільки виставити один раз потрібну температуру, а прилад буде сам підтримувати її.
Зовнішнє виконання крана залежить від фантазії дизайнерів і модних трендів на сантехнічному ринку. Зараз нескладно підібрати модель під будь-яке оформлення інтер'єру.
Що стосується зручності, то кожен варіант зручний по-своєму. Одноважільні крани найпоширеніші. Їх встановлюють в будинках, офісах, закладах громадського харчування. Вони однаково добре підходять для кухні, ванної кімнати, душа.
Двохвентильні крани добре виглядають у класичному інтер'єрі. Термостатичні краще ставити, якщо в сім'ї є маленькі діти, які можуть обпектися гарячою водою. Налаштування термостата вбереже від цього.
Сенсорні моделі найбільш дорогі і вимагають спеціального монтажу. Якщо фінансові можливості дозволяють, можна встановити такий прилад на раковину, якою найчастіше користуються.
Який матеріал краще для змішувача
Для виробництва кранів використовують нержавіючу сталь, мідь і латунь. Вироби з нержавіючої сталі максимально адаптовані до сучасних водопровідних систем. Метал добре витримує перепади тиску в трубах, не боїться корозії. До мінусів можна віднести утворення вапняного нальоту, появу подряпин на поверхні після декількох років експлуатації.
Мідні крани стійкі до впливу миючих речовин, механічних пошкоджень і корозії. Вони міцні, довговічні, проте вартість їх досить висока. До того ж мідь погано витримує гідроудари.
Найбільший сегмент ринку представлений латунними моделями. Латунь вважається найкращим матеріалом для виробництва змішувачів. Вона надійна, довговічна і стійка до зносу. До того ж латунні вироби довго зберігають первісний вигляд. Навіть після декількох років роботи такий кран добре виглядає.
Найбільш надійні пристрої – латунні з покриттям із хрому. У них мінімум недоліків. Вони однаково добре підходять для умивальника, ванни, кухонної мийки або біде.
Кріплення для змішувача – типи і особливості
Крани розрізняються не тільки конструктивними особливостями і способом управління, але й типом монтажу. Бувають настінні моделі зовнішнього і внутрішнього розташування, врізні, підлогові.
Настінні варіанти зовнішнього розташування кріпляться до стіни над раковиною або ванною. Найчастіше їх встановлюють у ванній кімнаті. Корпус пристрою повністю знаходиться назовні.
Настінні моделі внутрішнього монтажу теж розташовуються на стіні. Однак зовні знаходиться тільки вилив і елементи управління. Решта механізму ховається в нішу всередині стіни. Такий монтаж виглядає стильно і мінімалістично, але в разі поломки лагодити пристрій буде складніше.
Вбудовувані або врізні змішувачі встановлюють не на стіну, а прямо в бортик сантехнічного приладу. Для цього в деяких моделях ванн, раковин і кухонних мийок є спеціальні монтажні отвори.
Прилад вставляють в них і закріплюють зі зворотного боку гайками. Якщо раковина або мийка розташовується на стільниці, можна виконати отвори в поверхні стільниці та врізати кран.
Підлогові змішувачі мають великі розміри і монтуються в підлогу. Зазвичай їх встановлюють у ванній кімнаті біля ванни або невисокої раковини. Але цей вид не користується особливою популярністю.
По-перше, такі крани вимагають складної підводки комунікацій, а по-друге – займають багато місця у ванній кімнаті. Тому в малогабаритних квартирах їх не ставлять. До того ж коштують підлогові моделі набагато дорожче настінних і врізних.
Підсумок – поради від фахівця
Щоб змішувач служив довгі роки і радував вас зручністю та привабливим виглядом, зверніть увагу на наступні нюанси.
- Вибирайте виріб з латуні або нержавіючої сталі. Якщо у вас в будинку часто трапляються перепади тиску у водопровідних трубах, віддайте перевагу останньому варіанту.
- Хромоване покриття забезпечує додатковий захист металу і надає йому красивого блиску.
- Щоб заощадити витрату води, вибирайте моделі, оснащені аератором – насадкою з сіточкою, яка розпорошує потік.
- Найнадійніший картридж – керамічний. При необхідності його легко замінити на новий.
- На кухню краще ставити кран з високим гусаком, щоб в раковині зручно було мити великі каструлі та наливати воду в пляшки.
- Дизайн змішувача має відповідати стилю оформлення інтер'єру. Щоб виріб не виглядав самотньою деталлю, вибирайте модель, яка за кольором або формою поєднується з іншими елементами інтер'єру.
Більш детально ознайомитися з правилами вибору змішувача можна в цьому відео: