Кошик

Як встановити сифон для раковини з переливом

 • 14 вересня 2021 10:48:43
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 520
 • 0

Содержание:

Сифон – важливий елемент сантехнічної системи, призначений для відводу використаної води в каналізацію. Щоб вода безперешкодно уходила з раковини, а до приміщення не попадав неприємний запах з труби, потрібно правильно встановити сифон.

Види сифонів для раковини

Існує кілька видів пристроїв:

 • гофрований – у вигляді гнучкого шланга;
 • трубний – у вигляді зігнутої трубки;
 • пляшковий – за формою нагадує пляшку;
 • змішаний (комбінований).

Пляшковий варіант найпоширеніший. Саме його найчастіше встановлюють під раковину або кухонну мийку.


Як зібрати сифон?

Крок 1

Спочатку потрібно купити сифон розкрити його та переконатись у наявності всіх деталей. Дальше приєднайте пристрій до раковини. Для цього на зливі раковини розташуйте захисну сітку з ущільнювальної прокладкою. На вхідний патрубок встановіть прокладку. Прикрутіть гвинтом захисну сітку до вхідного патрубка.

Крок 2

Тепер зберіть основну частину сифона. Для цього розмістіть внизу приймального патрубка ущільнювальну прокладку та кріпильну гайку. Вставте патрубок в корпус і закрутіть гайку. Прикрутіть до корпусу пристрою кришку з прокладкою.

Крок 3

Тепер потрібно під'єднати конструкцію до каналізаційної труби. Для цього встановіть конусну прокладку на вихідний патрубок. З'єднайте патрубок з каналізаційною трубою та закрутіть гайку.

Простежте, щоб вихідний патрубок сифона розташовувався трохи вище каналізаційного отвору, щоб вода вільно стікала. Перевірте герметичність усіх з'єднань.

Як встановити сифон з переливом?

У раковини з переливом є отвір у верхній частині чаші для випуску. При переповненні ємності він не дає рідині виливатися на підлогу. Тут потрібен сифон для раковини з переливом з додатковим патрубком.

Крок 1

Процес складання та підключення сифона з переливом нескладний. Спочатку змонтуйте прилад за описаною вище схемою.

Крок 2

Нижню частину переливної труби приєднайте до вхідного патрубка мийки і закрутіть накидною гайкою. Не забудьте поставити ущільнювальну прокладку.

Крок 3

Підведіть переливну трубку до зливного отвору у верхній частині раковини. Зсередини прикрутіть трубу гвинтом. Подайте воду потужним струменем та перевірте герметичність і міцність усіх з'єднань.


Який сифон краще для раковини?

Існують сифони для різного типу сантехніки:

 • ванни;
 • душової кабіни;
 • душового піддону;
 • унітазу та бачка;
 • біде;
 • умивальника;
 • мийки для кухні.

Вибираючи пристрій, враховуйте призначення раковини. Якщо це звичайний керамічний або кам'яний умивальник, то підійде будь-яка модель – гофрована, трубна або пляшкова.

Для кухонної раковини не підходить трубний та гофрований сифон. Перший легко засмічується харчовими відходами, а другий може деформуватися від гарячої води.

Оптимальний вибір – пляшковий. Він підходить для різних типів раковин (накладної, врізної, тюльпана). Для мийки з двома чашами є спеціальні подвійні сифони.

Вироби виготовляють з таких матеріалів, як пластик, нержавіюча сталь, латунь і бронза. Пластикові – найдешевші, металеві – більш надійні. У хороших сифонах обов'язково є гідрозатвор або гідроклапан, який не дає запаху з каналізації просочуватися в кімнату.

Підбирайте діаметр виробу відповідно діаметру зливного отвору (на отвір 90–94 мм підійде сифон 3 ½ дюймів). Перевірте, щоб у комплектації були всі необхідні для монтажу елементи.

Ремонт сифона раковини

Поламаний сифон можна відремонтувати своїми руками. Спочатку акуратно розберіть колбу, попередньо підставивши під неї відро для зливу залишків води.

Кожну деталь промийте в теплій воді з милом або миючим засобом, а потім огляньте, щоб знайти причину течі. Якщо зносилися прокладки – замініть їх. Якщо ж у корпусі утворилася тріщина, заклейте її епоксидним клеєм. Дайте приладу висохнути, а потім встановіть його на місце і перевірте працездатність.

Наочно побачити, як зібрати і встановити сифон можна в цьому відео:

 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.
 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.