Кошик

Як вибрати рушникосушку

 • 16 грудня 2021 15:15:36
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 44
 • 0

Зміст:

Для зниження вологості повітря, сушки білизни та додаткового обігріву у ванній кімнаті нерідко встановлюють рушникосушку. Цей корисний аксесуар може працювати як від системи опалення, так і від електромережі.

Види рушникосушок

Існує три різновиди сушарок для рушників.

 • Електрична. Ця модель працює від електрики і не вимагає врізки в опалювальну систему. Головне достоїнство приладу в тому, що користуватися ним можна в будь-який час року, вмикаючи та вимикаючи в міру необхідності. Пристрій безпечний в експлуатації та досить економічний. Вибираючи його, можна не переживати про великі рахунки за електроенергію.
 • Водяна. Сушарка водяного типу підключається або до системи опалення, або до ГВП (гарячого водопостачання). Її достоїнство полягає у відсутності витрати електроенергії, а недолік – в можливості використання тільки в опалювальний сезон.
 • Комбінована. Цей варіант поєднує в собі функції електричної та водяної сушарки.

Вибір електричної рушникосушки

Основна деталь, яка забезпечує роботу електроприладу – ТЕН. Він нагріває теплоносій, залитий в труби. В якості теплоносія виступає вода або технічне масло.

Є два види ТЕНів-мокрі та сухі. Їх відмінність в тому, що мокрий контактує з теплоносієм, а сухий ізольований від нього. Мокрі споживають більше енергії та зношуються швидше сухих. Однак вони здатні довго зберігати тепло після виключення приладу.

Сухі ТЕНи більш економічні та довговічні. Але коштують вони дорожче мокрих, і знайти у продажу прилад з нагрівачем цього типу не так просто. У більшості сушарок встановлені мокрі ТЕНи.

При виборі електричної рушникосушки зверніть увагу на вид використовуваного теплоносія. Масло довше тримає тепло, але його максимальний нагрів становить 70 °С. Вода нагрівається до 85 °С, але остигає швидко.

Потужність приладу вибирайте, враховуючи площу ванної кімнати. На кожен квадратний метр приміщення має припадати приблизно 150–200 Вт потужності. Встановлювати у будинку більш потужний пристрій не має сенсу, щоб не витрачати зайву енергію. Віддавайте перевагу приладам з тепловим датчиком. Він автоматично регулює температуру нагрівання, тим самим заощаджуючи електрику.

Також зверніть увагу на тип підключення. Пристрій можна підключити до мережі двома способами – відкритим і прихованим. У першому випадку кабель живлення знаходиться зовні. У другому – маскується всередині стіни. Відкритий спосіб найбільш простий.


Вибір водяної рушникосушки

Сушарки водяного типу врізаються в опалювальну або водопровідну систему. Тому головний критерій, на який варто орієнтуватися при покупці обладнання – його здатність витримувати тиск у трубах.

Віддавайте перевагу виробам з нержавіючої сталі з хромовим покриттям. Вони не бояться перепадів тиску і не схильні до корозії. Крім того, цей матеріал має хорошу теплопровідність. Моделі з міді та латуні теж не іржавіють, але не витримують великого тиску. І термін служби у них коротше, ніж у виробів з нержавіючої сталі.

Вибираючи прилад, обов'язково враховуйте тип підключення до труби. Є три способи:

 • Бокове підключення. Підходить для вузьких вертикальних конструкцій.
 • Нижнє. Використовується для монтажу приладів великого розміру, вимагає установки крана Маєвського.
 • Діагональне. Підходить для підключення різних варіантів «драбинок», вимагає підведення додаткових труб.

Найпростіший та найпоширеніший тип підключення – боковий. Купуючи сушарку, перевірте, щоб діаметр виходів відповідав діаметру труби у ванній кімнаті.

Що стосується дизайну, то тут все залежить від ваших уподобань. Вибирайте модель, яка вам подобається і підходить до оформлення сантехнічного приміщення. Якщо важко, зупиніть вибір на «драбинці». Це універсальна модель, яка вже довгий час не виходить з моди.


Схеми підключення рушникосушок

Розглянемо кілька схем підключення сушарок. Боковий монтаж проводиться наступним чином:

 1. Прикріпіть до стіни кріплення, які йдуть в комплекті, і повісьте на них прилад.
 2. На стояку намітьте місця врізки. Робити врізку потрібно під невеликим ухилом.
 3. Перекрийте стояк і злийте воду. Відкрийте кран, щоб скинути тиск.
 4. Виріжте частину труби в тому місці, де буде встановлена сушарка.
 5. Зробіть відводи зі шматочків труби, яка підходить по діаметру.
 6. Встановіть запірний вентиль.
 7. Відводи приваріть до стояка або прикріпіть фітингами.
 8. За допомогою «американок» приєднайте прилад до труби.

Нижнє підключення здійснюється таким же чином, як і бокове. Діагональне передбачає наступні кроки:

 1. Прикріпіть до стіни кріплення і повісьте на них рушникосушку.
 2. Намітьте на стояку місця підключення.
 3. Перекрийте воду, злийте її залишки та скиньте тиск в трубі.
 4. До стояка приєднайте два відведення – зверху і знизу, а до них – прилад.

Перед монтажем обладнання обов'язково намалюйте на папері схему, за допомогою якої будете його підключати. Це допоможе уникнути помилок в процесі роботи.

 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.
 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.