Кошик

Як розібрати змішувач?

 • 12 вересня 2019 16:34:11
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 3480
 • 0

Крани у ванній або на кухні нерідко ламаються. Щоб заощадити на послугах водопровідника, навчитеся ремонтувати пристрій самостійно. В цьому вам допоможе покрокова інструкція.


Як розібрати змішувач у ванній, якщо він тече?

Перш ніж розібрати кран у ванні чи раковині, ознайомтеся з його влаштуванням. Найбільш популярні моделі – одноважільні та двохвентильні. Вони розрізняються конструктивними особливостями, тому схема розбору буде різною.

Усередині корпусу одноважільних кухонних кранів та змішувачів для душа знаходиться спеціальний кульовий механізм або картридж циліндричної форми, призначений для змішування холодної та гарячої води. Центральним вузлом кульового механізму є змішувальна камера з трьома отворами. Одне з них з'єднується з виливом, через нього проходить змішана гаряча з холодною вода.

Картріджний механізм складається з двох або трьох пластин, які також мають три отвори: два з них нерухомі, а третє зміщується під час повороту ручки перемикача, дозволяючи потоку змішуватися. Зверху розташований шток, на якому кріпиться ручка.

Основою моделі двохвентильного типу є кран-букса – спеціальна вентильна головка, яка регулює напір. Є два варіанти кран-буксового пристрою – з гумовою або керамічною прокладкою.

Перший має прокладку у вигляді плоского гумового кільця, щоб відкрити його, потрібно кілька разів повернути вентиль. Таке пристосування вважається застарілим. Другий варіант оснащений керамічною прокладкою. Для його відкриття й управління напором необхідно повернути вентиль на 90 градусів. Завдяки цій особливості механізм називається напівоборотним.

Схема розбору одноважільних кранів


Придбайте картридж, аналогічний тому, що протікає. Для ремонту приготуйте викрутку, плоскогубці, шестигранний розвідний гайковий ключ. Насамперед перекрийте подачу води. Далі виконайте наступні дії:

 1. Піддіньте викруткою декоративну заглушку на корпусі приладу. Усередині ви побачите болт, який фіксує регулювання напору й температури води.
 2. Відкрутіть викруткою болт, зніміть регулювальний важіль.
 3. Руками відкрутіть ковпачок, який закриває картридж.
 4. Розвідним гайковим ключем відкрутіть гайку, котра притискає деталь, та зніміть її.
 5. Дістаньте поламаний картридж та замінить його на новий.
 6. Перевірте, чи збігаються отвори.
 7. Спробуйте покрутити деталь навколо своєї осі: вона не повинна рухатися.
 8. Зберіть конструкцію у зворотному порядку.
 9. Увімкніть воду та перевірте роботу приладу.  Схема розбору двохвентильного змішувача

  Для демонтажу підготуйте ті ж самі інструменти. Перекрийте подачу водопостачання на стояках. Відкрийте обидва вентиля, знизивши тиск у трубах. Далі дійте за інструкцією:

  1. Зніміть заглушку на корпусі.
  2. Викруткою розкрутіть кріплення вентилів, зніміть їх, відкривши доступ до кран-букси.
  3. Ключем розкрутіть накидні гайки, заберіть гусак.
  4. Налаштувавши розвідний ключ під розмір шестигранника, викрутіть буксу.
  5. Поміняйте прокладки (гумову можна вирізати самостійно зі шматка гуми або поставити силіконову; керамічну придбайте в магазині сантехнічного обладнання).
  6. Встановіть розібрані елементи на місце, зберіть конструкцію.
  7. Підключіть водопостачання та перевірте зроблену роботу, переконавшись у відсутності протікання.

  Для наочності рекомендуємо подивитися відео:

  Корисні поради

  • Перед усуненням поломки застеліть підлогу в санвузлі ганчірками, щоб уникнути забруднень.
  • Якщо деталі погано викручуються, змочіть різьбу невеликою кількістю керосину, тосолу або спеціальною рідиною WD-40. Це допоможе розм'якшити накип, іржу, вапняні відкладення.
  • Купуючи запасні елементи, переконайтеся, що вони відповідають моделі вашого пристрою.

  Керуючись цими інструкціями, ви зможете легко усувати несправності крана умивальника ванної кімнати або кухонної мийки, не вдаючись до послуг фахівця.

   
  Залишити відгук  ↓
   
  Ще ніхто не залишив відгуків.
   
   
  Залишити відгук  ↓
   
  Ще ніхто не залишив відгуків.